Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
 

» 2012 » Март » 10 » Мрія у Флаконі
Мрія у Флаконі
22:56


За останні 100 років ситуація г у виробництві парфумів кардинально змінилася - наразі більшість з них створюються тільки з синтетичних компонентів. Клопіткою роботою з натуральними оліями займаються тепер ремісники-експериментатори.


ПОВЕРНЕННЯ ДО ДЖЕРЕЛ

Слово «парфум» походить від лат. per fumum, тобто «через дим». Парфумерія, або мистецтво створення ароматичних сумішей, зародилася у стародавніх Месопотамії та Єгипті, а далі була поширена у Римі та Персії. У 1 ст. н. е. в Римі щорічно витрачалося 2800 тонн ладану і 550 тонн мірри! Значну частину пахощів привозили зі Сходу. Парфуми наділяли містичними властивостями: люди вірили, що вони здатні продовжувати молодість і зберігати красу.

У Європі парфумерія набула розповсюдження у XIV ст. Всесвітньо відомим парфумерним центром стає Франція. У цей час етикет французького королівського двору наказував усім придворним користуватися косметикою, ароматичними настоянками і парфумами. Розквіт хімічної промисловості сприяв тому, що з кінця XIX ст. парфумерія з продукту елітарного, доступного тільки для обраних, перетворюється на продукт масовий - для всіх і кожного. Поява штучних аналогів не тільки дозволила здешевити виробництво, за що вхопилися численні виробники, а й сприяла майже повному витісненню натуральних інгредієнтів. Парфумери дали волю своїй уяві й почали створювати комбінації неіснуючих у природі запахів. Завдяки нинішній моді на все органічне, парфумерія знову стає природною. Інтерес до забутих древніх традицій створення ароматів виключно з натуральних компонентів помалу відроджується.

NATURAL AROMA

Анна Зворикіна - біолог, біохімік, кандидат біологічних наук - одна з небагатьох послідовниць стародавнього парфумерного ремесла. Створенням натуральних ароматів вона займається близько десяти років. На її думку, повністю натуральні композиції набагато легше стають «другою шкірою» людини. Вони вважаються більш інтимними і багатогранними. «Натуральні і
тільки натуральні компоненти для створення парфумів - мій свідомий вибір. До того ж, мені подобається експериментувати з рідкісними, екзотичними матеріалами. У моїй колекції є настоянки деяких смол, прянощів і деревини з невимовними назвами, які прибули з різних куточків світу. У них цікавий, ні на що не схожий запах. Часто навіть справжньої назви цих ароматичних матеріалів не вдається з'ясувати - адже їх купують на сільських ринках маленьких сіл, де мало хто знає англійську, не кажучи вже про латинську назву рослини». Основними складовими натуральної парфумерії є ефірні олії, абсолюти, квіткові воски та конкрети. Конкрети - це речовини,які отримують у результаті перегонки або дистиляції сирої рослинної сиро-
вини (кори, листя, коріння, квітів тощо). Конкрети містять ефірні масла, жири та воскоподібні речовини. Частина цих речовин розчиняється у спирті, і якщо її розчинити, а потім відігнати спирт, вийде абсолют.

ФОРМИ ВТІЛЕННЯ ПАРФУМІВ

Натуральні парфуми виготовляються на основі спирту (найчастіше), " масла жожоба або фракціонованої кокосово олії, а також у вигляді твердої ароматичної помади. Спиртові парфуми мають найбільшу аурність, їх аромат чіткий, огранований, ніби дорогоцінний камінь. Спиртові парфуми після приготування повинні зріти місяць і більше. Масляні парфуми «звучать» більш м'яко, більш натурально, характер їх розвитку менш драматичний.
Парфумерна помада - найбільш інтимний вид натуральної парфумерії. Аромат поширюється лише на півметра, не більше. Це задоволення тільки для її власника і його близьких. Помада - найбільш стійкий вид парфумів.

Між іншим, масляні парфуми і помади набувають закінченого аромату вже за тиждень після змішування.

Особливість. Натуральні парфуми - елітний продукт, він не може бути масовим, оскільки натуральної сировини зібрати багато не можна, та й коштує вона дорого. А ще з натуральної сировини не можна двічі зробити один і той же аромат, оскільки букет ароматів трав і квітів змінюється в залежності від погодних умов і сезонності.

ПАРФУМЕРНА КОМПОЗИЦІЯ

Настрій, температура шкіри, навколишнє середовище - все це впливає на розвиток аромату. На шкірі натуральні парфуми тривають всього кілька годин, запах встигає кілька разів змінюватися, не слабшаючи, а розкриваючись новими відтінками. Після нанесення парфумів на шкіру відчувається верхня нота аромату. Протягом 5-30 хвилин запах поступово змінюється, і на шкірі на кілька годин залишається «душа» парфумів - середня нота. Через 12-24 години можна відчути запах базової ноти, яка вже не зміниться, поки не зникне сам аромат.

Верхня нота - «візитна картка» парфумерної композиції. Зазвичай вона представлена летючими ефірними маслами лимона, апельсина, грейпфрута, розмарину, лаванди.


С
ередня нота - домінуюча, вона визначає характер аромату. За її тризалктю визначається стійкість паролів. В основному, середню ноту формують квіткові ароматичні масла: троянда, жасмин, гвоздика, чабрець, іланг-гинг, бергамот.

Кінцева нота - базова. Вона покликана об'єднати початкову і середню ноти, надати всій парфумерній композиції глибин)' і насиченість. Як правило, ароматичні масла базової ноти мають важкий, олійно-солодкий запах: кедр, пачулі, ветивер, мох, мускус.

ПАРФУМЕРНИЙ НАБІР

На думку Анни Зворикіної, процес створення аромату вимагає досвіду, терпіння, готовності вдосконалювати власну майстерність і враховувати специфічний характер інгредієнтів. «Часом не дуже добре зроблені натуральні парфуми за звучанням нагадують бальзам «зірочка», аптеку, або, як кажуть, «так пахне в магазині «Шлях до себе». Але не варто судити про всю натуральну парфумерію за такими зразками», - підкреслює парфумер.

Тим не менше, спробувати створити приємний аромат особисто для себе може практично кожен. Анна рекомендує: «Почніть із простих поєднань. Нюхайте, прислухайтеся до ароматів, порівнюйте їх, подружіться з ними». А ось перелік складових, без яких не обійтися жодному парфумеру-початківцю:

•    7-10 улюблених ароматичних масел

•    Масло-основа (кокосове фракціоноване, жожоба або мигдальне)

•    Спирт

•    Піпетки

•    Пробірки

•    Смужки паперу

•    Кілька флаконів з темного скла зі щільними кришечками Парфуми краще берегти від різких перепадів температури і тримати у темному місці. Термін придатності натуральних ароматів, у складі яких немає великої кількості цитрусових олій, складає більше 5 років. У легких цитрусових запахів - півтора-два роки. Після цього вони втратять первісну яскравість запаху.


ДЕ КУПУВАТИ МАТЕРІАЛИ?


Нажаль, знайти вітчизняні натуральні олії гідної парфумерної якості вкрай складно. Можна спробувати замовляти їх на російських спеціалізованих сайтах: aromashka.ru та aromarti.ru або купувати закордоном (наприклад, олії торговельних марок Nature's Gift, Liberty Natural Products, Anatolian Treasures та ін.)





Автор: Анжела Хачатурова



Категория: Красота женщины | Просмотров: 1118 | Добавил: bebezp | Рейтинг: 0.0/0 |
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Пятница
22.11.2024
00:38
Календарь новостей
«  Март 2012  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
Разделы новостей
Красота женщины [7]
Мода [4]
Здоровье [12]
Диета [5]
Женщина и мужчина [8]
Для мамы [4]
Мой малыш [2]
Звезды и знаменитости [6]
Интересное в мире [2]
Путешествия [6]
Растения [6]
Приятного аппетита [9]
Музыка [1]
Видео [5]
Рисунки и фотообои [2]
Софт [1]
Игры [1]
Книги [1]
Разное [17]
Полезные советы [4]
Форма входа
Приветствую Вас Гость!
Рекомендуем

Рекомендуем



Copyright MyCorp © 2024