Онлайн всего: 4
Гостей: 4
Пользователей: 0
 

» 2012 » Март » 18 » ІПОХОНДРІЯ ЗВИЧАЙНА
ІПОХОНДРІЯ ЗВИЧАЙНА
11:24
Якщо у вас постійно виникає бажання втекти від буденщини й почати нове життя з нуля - не поспішайте, бо цілком можливо, що це вам не допоможе. Причини такого стану  можуть ховатися у вас самих.

Незважаючи на наближення весни, на душі може бути не так вже й радісно. За зиму організм виснажився через постійний опір холоду та боротьбу із застудами. Свій «внесок» у справу робить і весняний авітаміноз. Тож замість розквіту душевних сил ми можемо отримати звичайну сезонну, а можливо, навіть глибоку депресію. Медики розрізняють три види депресії - ендогенну, реактивну та сезонну. Ендогенна - найбільш важка, її ще називають «великою депресією», вона виникає без видимих причин і пов'язана з біохімічними змінами у мозку. Людина може лягти спати здоровою, а прокинутися хворою, і від самої людини тут нічого не залежить. Це схоже на збій організму на гормональному рівні. Тут потрібне довге і серйозне лікування. Реактивна депресія - це реакція на погіршення обставин життя чи повсякденні великі й малі драматичні події: смерть близької людини, втрата роботи чи суспільного становища тощо. Вона також може виникнути внаслідок надмірної стресової роботи. Сезонна депресія має періодичний характер і пов'язана з відсутністю або браком яскравого світла. Люди, що більшість часу проводят у у затемненому приміщенні чи працюють у хмарну погоду, як не дивно, можуть психологічно страждати від відсутності належного освітлення. Така депресія з часом проходить, але психофізичний баланс організму треба відновлювати. Якщо перший тип депресії має переважно біохімічне походження, то реактивна та сезонна впливають насамперед на душевні стани людини, а якщо накладаються одна на одну,
то поглиблюють і без того важкий стан людини.

СИМПТОМИ ХВОРОБИ
Часто людина, яка тривалий час перебуває «не в гуморі», намагається впоратися з цим самостійно або за допомогою друзів, родичів чи близьких. Переважна більшість іпохондриків переконана, що треба
бути сильними і справлятися з «депресухою» самотужки, адже звертатися до лікаря з такою дурницею навіть соромно. Водночас у таких випадках краще перебувати під наглядом професіоналів: це допомагає швидше одужати і точно визначити причини вашого стану.
Ендогенна депресія часто супроводжується безсонням, або навпаки, людина може довго спати і ніяк не виспатися. Інтелект у цей час заціпенілий, натомість підвищується роздратованість. Повсякчасно турбує нудьга й меланхолія, апатія і, що дуже суттєво, постійне відчуття безпричинної тривоги, з'являються скарги на те, що розривається серце, болить душа, як лещатами стискає груди. Людина мляво реагує на навколишній світ, усамітнюється, поринувши у свої переживання. На жаль, пацієнт вкрай рідко звертається до лікаря. В такому разі друзі чи родичі обов'язково повинні залучити лікаря, адже надалі ситуація буде тільки погіршуватися. Симптоми й лікування сезонної та реактивної депресій схожі, і до недавнього часу їх навіть не розрізняли. До речі, жінки більше схильні до реактивної депресії, ніж чоловіки, адже вони психологічно більш чутливі. За статистикою ВОЗ, у великих містах сезонними афективними розладами страждають 7% чоловіків і майже 20% жінок. Якщо ви відчуваєте погіршення настрою, самотність, постійну втому, безсоння й відсутність апетиту, бажання плакати та «заїдати» дискомфорт солодким і смачним, або ж компенсувати негаразди алкоголем - будьте уважні й не чиніть під впливом емоцій.
Депресія іноді добре маскується. Болі в голові, спині або шлунку можуть бути викликані не хворобами внутрішніх органів, а саме депресією.

ЯК СОБІ ДОПОМОГТИ
Час від часу в нашому житті трапляються негативні події, виникають неприємні обставини. І кожен по-своєму реагує на життєві проблеми. Сильні духом дійсно можуть переборювати психологічні травми самотужки, змінюючи насамперед своє ставлення до життя. Згодом вони приймають нові обставини, зменшуючи душевний дискомфорт. Вийти з реактивної чи сезонної депресії дуже допомагають друзі та близькі. Але не слід забувати, що одні можуть бути психологічно витривалими та стресостійкими, а інші - ні. Тому немає нічого ганебного в тому, щоб «у тяжкі часи» звернутися до лікаря або пройти певні антидепресивні процедури.
Однією з таких процедур є лікування світлом, що особливо ефективне під час сезонних депресій. Спеціальні лампи генерують світло зі спектром, максимально наближеним до природного сонячного світла, що дуже позитивно впливає на психіку людини. У Франції, де цей метод отримав широку популярність, навіть виробляють такі лампи для домашнього вжитку - у вигляді високих торшерів на ніжці. Крім суто медичних процедур та фармакологічної підтримки, тим, у кого
депресія не набула гострих форм, психологи рекомендують деякі профілактичні способи повсякденної психологічної підтримки:

•  Найпростіший і смачний, їжте більше темного шоколаду, але, звичайно, не зловживайте. Речовини, які знаходяться в ньому, поліпшують настрій.
•  Рухайтеся. Якщо немає можливості чи бажання займатися спортом, ідіть на прогулянку. Під час руху організм мобілізується.
•  Купіть собі подарунок. Дуже підходить для жінок. Не обов'язково купувати щось дуже дороге. Навіть маленький пробник парфумів підніме настрій.
•  Послухайте музику. Красива мелодія сприяє психологічній розрядці. Психологи закликають плакати під улюблені пісні, адже так ви випускаєте з себе негативну енергію.
•  Огорніть себе ароматом. Приємні запахи піднімають настрій. Під час депресії добре допомагають солодкі запахи ванілі й кокосу.
•   Займіться творчістю. Чимало світових шедеврів було створено під впливом депресії. Можливо, і ваш поганий настрій принесе вам гарні плоди.
•   І останнє, філософське. Не переймайтеся, усе минає, і це мине.


НАРОДНА МЕДИЦИНА ПРОТИ ДЕПРЕСІЇ
•  Обтирайтеся зранку водою з додаванням солі у пропорції 1 ч. л. солі на літр води.
•  100 г ізюму, 100 г кураги, 100 г чорносливу, 100 г волоських горіхів і 1 лимон з цедрою пропустіть через м'ясорубку та змішайте з медом. Цю суміш зберігайте в холодильнику. Приймайте по 1 ст. ложці вранці натщесерце - це гарне джерело вітамінів та мікроелементів.
•   1 ст. ложку листя м'яти перцевої залийте 1 склянкою кропу, відваріть протягом 10 хвилин. Приймайте по 1/2 склянки вранці й на ніч.
Автор: Олександр Єгоров

Категория: Здоровье | Просмотров: 967 | Добавил: bebezp | Рейтинг: 0.0/0 |
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Пятница
01.11.2024
01:06
Календарь новостей
«  Март 2012  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
Разделы новостей
Красота женщины [7]
Мода [4]
Здоровье [12]
Диета [5]
Женщина и мужчина [8]
Для мамы [4]
Мой малыш [2]
Звезды и знаменитости [6]
Интересное в мире [2]
Путешествия [6]
Растения [6]
Приятного аппетита [9]
Музыка [1]
Видео [5]
Рисунки и фотообои [2]
Софт [1]
Игры [1]
Книги [1]
Разное [17]
Полезные советы [4]
Форма входа
Приветствую Вас Гость!
Рекомендуем

Рекомендуем



Copyright MyCorp © 2024