Вданий час широкого поширення набуло м'ясо нутрії. Воно дуже смачне, вважається дієтичним блюдом, рекомендується застосовувати в раціоні людям, що страждають хворобами травних органів, цукровим діабетом, склерозом, хворобами нирок і печінки. Це цінний продукт харчування для дітей, підлітків і годуючих матерів.
У 100 г м'яса нутрії середньої жирності з кістками міститься 140 ккал, 18,3 г пере варимо протеїну, 6 г жиру, 4,5 г сирої золи. За змістом незамінних амінокислот воно рівноцінно яловичині, курятині. Калорійність м'яса у всіх видів тварин залежить від їх вгодованості, тобто від вмісту в ньому жиру. М'ясо нутрій складається з тонких м'язових волокон і характеризується хорошою влагоудерживающей здатністю (соковитістю), яка дорівнює 104% (у кролячого м'яса 100%). Уварка м'яса нутрій при кулінарній обробці така ж, як у кролика, і становить 3-4%.
Вживати м'ясо нутрії в їжу або продавати його можна тільки в тому випадку, якщо воно перевірено ветеринарним лікарем, тому що в ньому можуть перебувати збудники різних захворювань, небезпечних для людини. Нутрії, так само як і свині, кабани, ведмеді та інші тварини, можуть хворіти трихінельозом. Тому купувати м'ясо нутрії потрібно тільки на ринках, де його доброякісність підтверджена ветсанекспертизи, а не у випадкових людей. М'ясо нутрії можна приготувати в вареному, тушкованому або смаженому вигляді з різними гарнірами і соусами. З м'яса нутрій можна приготувати смачні, живильні холодні і гарячі закуски, супи, з відвареного, тушкованого, запеченого і смаженого м'яса другі страви. Фарш з м'яса можна використовувати для приготування котлет, біфштексів, начинок для пирогів, пиріжків, кулеб'як, пельменів, чебуреків, біляшів, голубців і плову. |