Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
 

» 2011 » Ноябрь » 20 » Фікус
Фікус
21:11


Рід фікус включає більше 800 видів чагарників, дерев і лазающих рослин родом з тропічних і субтропічних районів, але добре пристосовується до будь-яких умов. Всі ці рослини дуже красиві і деякі з них вирощують в будинку через красу їх високо декоративних листя. Прикладом може послужити один з найбільш відомих видів-фікус еластика з великими блискучими листям. У цей рід входить рослина, що славиться своїми смачними плодами, фікус карика або інжир (винна ягода), який, на жаль, не можна вирощувати в будинку. Міститься у всіх цих рослинах молочний сік може дратівливо діяти на шкіру.


Найбільшвідомийвидфікуселастика, такожзванийкаучуковедерево.




Потужнийповзучийфікус«СанніУайт».

ДОГЛЯД Фікуси пересаджують 1 раз на 2 роки у квітні, для цього беруть горшечную землю з гумусом і листовим перегноєм, з квітня по вересень рослини потрібно рясно поливати і повітря повинне бути вологим, для цієї рослини регулярно обприскують, а коли дуже жарко, навіть кожен день , крім того горщик потрібно поставити на піддон з мокрою галькою, а в період активного росту підгодовувати азотистими добривами. Ці рослини дуже люблять тепло і їм холодно навіть при 30 ° С, тільки фікусу еластичному не потрібна температура вище 24 ° С. Залежно від виду змінюється і освітленість: Фікус пружною і фікус Бенджаміна ставлять в світле місце, а фікус diversifolia (чагарник) і Ficus стланика (лазающий) люблять частково затінені місця. Види з блискучими листям періодично потрібно протирати мокрою ганчіркою або спеціальними препаратами. Восени і взимку поливати треба менше, земля повинна бути вологою, але не мокрою, рослина потрібно регулярно обприскувати. Підтримуйте температуру близько 1 8 ° С, але не нижче 15 ° С



Прекрасний деревовидний сорт фікуса Бенджаміна.


Розмноження Сорти з великими і жорсткими листям, наприклад фікус пружною, фікус benghalensis і фікус lyrata, розмножують листовими живцями з шматочком стебла, роблять це навесні. Зрізаний лист залиште на ніч, щоб підсох виділяється з зрізу молочний сік, після чого посадіть його, підв'язавши до палички, в суміш з рівних частин торфу і піску. Нехай він протягом 8 тижнів побуде в легкій тіні при температурі 24 ° С, поливайте, поки не з'являться корені. Повзучі і сланкі види в період активного росту розмножують відведеннями. Виберіть стебло, обережно його зігніть і застроміть до місця прикріплення аркуша в грунт, коли він вкорениться, обережно відокремити його від материнської рослини. Чагарники {Fkus Бенджаміна) і напівчагарники розмножуються живцями 10-15 см, зрізаними з гілок. На ніч залиште держак підсихати, а потім посадіть його в суміш з рівних частин землі і піску, підтримуйте температуру 21 ° С і доглядайте за ними, як за листовими живцями. Деякі види, які в природі стають справжніми деревами, як, наприклад, фікус еластика, і в горщику ростуть вгору, потроху втрачаючи листя внизу стовбура. Якщо рослина дуже витягнулося і стосується стелі або на ньому мало листя, зріжте верхівку і посадіть її, як черешок.

НЕБЕЗПЕКИ І ЗАХОДИ БОРОТЬБИ З НИМИ Будьте обережні при поливі: якщо води не вистачає, то листя жовтіє і опадає, якщо води багато, вони в'януть, змінюють колір, обпадають, а коріння загнивають. Якщо напав червоний павучок, збільшіть вологість і обприскати рослину спеціальним інсектицидом, борошнистих червців і щитівок знімають пензликом, змоченою у чистому спирті, або обробляють рослина системним інсектицидом.


Фікус ліровидний


Фікус іволістний
Сорти та гібриди Фікус benghalensis в горщику виростає до 3 м у висоту, в природі у дорослої рослини виростають повітряні корені, які, опускаючись вниз, досягають землі і перетворюються на додаткові стовбури. У нього листя завдовжки близько 20 см темно-зеленого кольору з жовто-білими жилками. Фікус Бенджаміна (фікус Бенджаміна) - сильно гіллясте, елегантне деревце, його висота в горщику 60-180 см. У нього злегка загострені овальні листя довжиною 10-15 см, суцвіття з'являються на дорослих деревах. У сорту «Гаваї» строкате листя з білими краями. Фікус diversifolia - рідкісний вид, це компактний кущик заввишки від 60 см до 2,5 м; у нього овальні шкірясті листя темно-зеленого кольору з сірими цятками на верхній поверхні і світло-зеленої нижній, і в нього здвоєні кулясті плодики від жовто-коричневого до червоного кольорів. Фікус elastka (каучукове дерево) родом з Індії і Бірми, якщо його вирощують в горщику, то у нього один стовбур заввишки більше 2 м, великі, овальні, шкірясті та блискучі листя на коротких і довгих (30 см) черешках. «Декора» - найбільш відомий сорт, дуже потужний, з блискучими темно-зеленими з прожилками кольору слонової кістки листям. У фікуса lyrata (Ficus pandurata) темно-зелені блискучі з жилками і складками жовтувато-зеленого кольору листя у формі гітари, їх довжина 40 см, його батьківщина західна і тропічна Африка, там він виростає до 9-12 м; в горщику його єдиний стовбур досягає 1,5 м; в дорослої рослини бувають невеликі плоди червоно-коричневого кольору з білими цятками. Фікус Palmeri - єдиний напівчагарник, у нього соковитий, роздутий стовбур, висота якого 3,5 м; молоді гілки вкриті оксамитовим пушком; довжина щільних, серцеподібних, темно-зелених з крихітними волосками на верхній поверхні і більш густих на нижній листя темно-зеленого кольору майже 7 см. Він може цвісти крихітними біло-зеленими квіточками, що перетворюються в здвоєні м'ясисті плоди, які знаходяться в місці прикріплення аркуша до гілки. Фікус pumiia (фікус повзучий) - потужний, повзучий вид з маленькими, серцеподібним, темно-зеленим листям, у нього є повітряні корені, а на пагонах, що несуть суцвіття, листя завдовжки 7-10 см, більш жорсткі, ніж у інших фікусів. Його добре вирощувати в підвісних горщиках або використовувати для зимових садів, особливо сорт «Міні-ма», невелике, компактне, дуже примхлива рослина з листям в 1 см. У гібрида «Варієгата» листя побільше, майже 2,5 см, з зеленими і кремовими точками і смужками. Фікус волохатий (Ficus borbofa) - повзуче і стелющееся рослина, на його тонких і опушених стеблах є коріння, які підіймаються по підпірок, і в нього овальні загострені листки довжиною 7-10 см темно-зеленого кольору, вони розташовані двома рядами чергуються на стеблах.

Сімейство: тутові
Зовнішній вигляд:  деревовидний чагарник
Висота: 60-180 см
Діаметр: 45-60 см
Час цвітіння: квітки в малопомітних суцвіттях
Місцерозташування: світле
Полив: рясний
Догляд: легкий

Категория: Растения | Просмотров: 2255 | Добавил: bebezp | Рейтинг: 0.0/0 |
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Пятница
01.11.2024
01:29
Календарь новостей
«  Ноябрь 2011  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
Разделы новостей
Красота женщины [7]
Мода [4]
Здоровье [12]
Диета [5]
Женщина и мужчина [8]
Для мамы [4]
Мой малыш [2]
Звезды и знаменитости [6]
Интересное в мире [2]
Путешествия [6]
Растения [6]
Приятного аппетита [9]
Музыка [1]
Видео [5]
Рисунки и фотообои [2]
Софт [1]
Игры [1]
Книги [1]
Разное [17]
Полезные советы [4]
Форма входа
Приветствую Вас Гость!
Рекомендуем

Рекомендуем



Copyright MyCorp © 2024