Після близькості так приємно побути поруч з коханим, відчути теплоту і ніжність його тіла ... а тут раптом невблаганне тягне. І куди б ви думали - вбиральню! Що за напасть? Насолода без перешкод Цистит медового місяця - так романтично зветься ця зовсім не романтична проблема. За статистикою, з циститом після сексу стикається кожна третя жінка. Як це не сумно, але прекрасній половині людства в цьому плані не пощастило значно більше, ніж чоловікам. В силу фізіологічних особливостей будови статевих органів, сечовивідний канал жінок ширше і коротше. Отже, туди легше проникнути хвороботворним бактеріям - головним винуватцям хвороби. Як правило, у перший раз напад циститу після сексу проходить швидко - буквально за пару-трійку днів. Але не варто спокушатися на цей рахунок, основні складності ще попереду. Якщо проблема заявила про себе - чекай, вона скоро знову нагадає про своє існування. Тому перше, що потрібно зробити - проконсультуватися з лікарем. Можливо, доведеться пройти і деякі обстеження: вони потрібні доктору для точної постановки діагнозу. Наступний крок - лікування: яке саме і як довго буде тривати курс, вирішить лікар. Тут головне - чітко слідувати його рекомендаціям. А далі вже - все в твоїх руках. Як би нам цього не хотілося, але позбутися від хвороби раз і назавжди виходить у дуже небагатьох. Більшість з часом набувають цінний досвід - як мирно існувати з нею. Без постійних і виснажливих нападів, які просто вибивають грунт з-під ніг. Один з твоїх головних помічників в цьому непростому, але посильному справі - це біологічно активна добавка до їжі «Монурель Превіціст». Це унікальне натуральний засіб має в своєму складі екстракт свіжої журавлини і вітамін С. Журавлина, завдяки вмісту в ній природних антоціаніди, підвищує стійкість організму до мікробів. А всіма улюблений вітамін С активізує власні сили на боротьбу з ними. Разом же вони просто творять чудеса. Усього одна капсула в день - і ти можеш забути про свою проблему. Насолоджуйся життям і радій кожному її моменту без циститу!
Цистит: як поставити діагноз
Перш ніж поставити діагноз «цистит», лікар запитає про симптоми і дасть напрямок на аналіз сечі. Як підготуватися до збирання сечі, і на які показники лікар зверне увагу?
Симптоми циститу Основними ознаками циститу є наступні симптоми: • часті позиви до сечовипускання; • тяжкість внизу живота; • біль під час сечовипускання; • можлива поява крові в сечі; • дискомфорт і печіння в області сечівника; • підвищення температури тіла до 37, 5 (але не вище) Більш повну картину про захворювання можна отримати на підставі даних, отриманих в результаті лабораторних досліджень, зокрема на підставі аналізу сечі. Лікар зможе судити про те, чи є запальний процес у сечовому міхурі і про те, яке навантаження йде на нирки.
На які показники лікар зверне увагу У пацієнтів з циститом в загальному аналізі сечі спостерігається: • Збільшення числа лейкоцитів (норма лейкоцитів в сечі не перевищує 0 - 3) • Наявність еритроцитів (в нормі еритроцити в сечі відсутні) • Наявність бактерій в сечі в нормі не повинно перевищувати 103 утворюють одиниць в 1 мл.
Як підготуватися до здачі загального аналізу сечі Для того щоб аналіз сечі виявився достовірним необхідно дотримати ряд правил • Для збору загального аналізу сечі підходить тільки ранкова сеча, виділена відразу після сну. • Щоб в сечу для аналізу не потрапили виділення з піхви і епітеліальні клітини шкіри, треба підмитися перед тим, як збирати сечу. Інакше аналіз може бути неправильним. • При зборі сечі краще закрити стерильною ваткою область піхви. • Для аналізу береться середня порція сечі з першого сечовипускання. Для цього треба спустити першу частину сечі, і тільки потім збирати її у посуд. • Жінкам у період менструації загальний аналіз сечі здавати не рекомендується, тому що можлива не правильне трактування результатів.
Лікування циститу
Гострий цистит лікується швидко, якщо вчасно звернутися до лікаря. Недолікований цистит з часом перетвориться на болісний хронічний. Як цього не допустити і на що звернути увагу?
Лікування гострого циститу Лікування гострого циститу проводять в домашніх умовах. Слизова оболонка сечового міхура досить швидко відновлюється, і захворювання проходить безслідно. Однак, настільки сприятливий прогноз можливий при своєчасному зверненні до лікаря і адекватному лікуванні. Якщо ж діагноз не був поставлений і лікування не проводилось, захворювання нерідко стає хронічним.
Якщо Ви не змогли відвідати лікаря при появі перших симптомів циститу, що можна зробити самостійно: 1. Для зняття виражених болів при гострому циститі прийміть спазмолітичні препарати (Але - шпа) або протизапальні, наприклад ібупрофен. 2. Пийте якомога більше рідини. 3. Виключіть з раціону гостру і солону їжу. 4. Увага! Зігріваючі процедури під час загострення циститу не рекомендуються, тим більше, якщо в сечі виявлено кров.
Стандарти лікування гострого циститу Обов'язково призначається антибіотик. В даний час Американської, Європейської та Російської Асоціацією урологів прийняті такі стандарти лікування: При появі симптомів циститу, таких як часте, хворобливе сечовипускання, біль, різі, печіння внизу живота в Європі та США самостійно, а в Росії лікарем призначається Фосфоміцин (Монурал), антибіотик, спеціально створений для лікування циститу. Фосфоміцин (Монурал) створює високі концентрації тільки в сечі, які довго зберігаються після одноразового прийому. Фосфоміцин (Монурал) призначається одноразово на курс лікування в дозуванні 3г. Якщо протягом 3 днів симптоми циститу не зникли, необхідно ще раз звернеться до лікаря, пройти більш повне обстеження, уточнити діагноз, після цього лікар за необхідності може призначити інші антибактеріальні препарати, наприклад: 1. Нітрофурантоїн 2. Цефалоспорин (цефіксим) 3. Амоксицилін
Лікування хронічного циститу • Боротьба із запаленням сечового міхура (та ж, що і при гострому циститі) • У період загострення виключаються гострі і солоні продукти. Рекомендується молочна їжа, фрукти та овочі • Лікування хронічного циститу включає в себе не тільки терапію самого запалення сечового міхура (аналогічно лікуванню гострого циститу), а й комплекс заходів, спрямованих на усунення основного захворювання
Загальні рекомендації для хворих циститом: • Постільний режим аж до повного зникнення болю • Призначається дієта з виключенням гострої, кислої, жирної і смаженої їжі, міцної кави та алкогольних напоїв. Необхідність дотримання дієти при циститі пояснюється тим, що будь-яка агресивна їжа подразнює слизову оболонку сечового міхура, провокуючи загострення захворювання. Рекомендується молочна їжа, фрукти і овочі.