Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
 

» 2011 » Октябрь » 23 » Правила для вагітних мам
Правила для вагітних мам
16:46
1. Початок життя дитини має бути радісним і світлим подією для матері і батька, яким слід пам'ятати: бажана дитина має багато переваг перед небажаною, особливо в розвитку його емоційної сфери. Тому перший місяць молодят добре б зробити дійсно "медовим" - щасливим, захищеним від втручання ззовні і стресових ситуацій.

Напевно, слід відродити ВЕСІЛЬНА ПОДОРОЖ - розумний старий звичай, даремно забутий нами. Воно куди потрібніші і корисніше молодим, ніж дороге, пишне, найчастіше хмільне застілля.

2. ТВЕРЕЗІ Зачаття має бути законом життя. Порушення його - дикість і безкультур'я, воно веде до страшних наслідків, особливо частим, якщо п'яна мати (до 75% дітей народжується неповноцінними). Це люди довідалися давно: у Франції вже в середні століття дефективних дітей називали "карнавальний дитина", а в аристократичних колах - "дитя легкої вечері" (вечеря з вином); в англійських робітників - "недільне дитя" (зарплату видавали в суботу). Слов'яни вже в стародавні часи забороняли нареченим пити вино. Багато народів давно дотримуються цієї мудрої традиції. У Кабардино-Балкарії, наприклад, і зараз під час весілля наречений і наречена нічого не їдять і не п'ють. Алкоголь протипоказаний матері під весь час вагітності та годування груддю.

3. НЕ ПАЛИТИ - другий закон для майбутньої матері. Куріння не тільки згубно відіб'ється на розвитку плоду (різко зростає ризик народити неповноцінну дитину), а й майже гарантує народження потенційного курця: нікотин, як і інший наркотик, здатний затримуватися в організмі майбутньої дитини і викликати потребу в додаткових дозах цієї отрути. Нікотин може викликати судоми у плода і навіть передчасні пологи. Навіть присутність у приміщенні, де курять (пасивне куріння), шкідливо для матері і немовляти. Палить батькові треба це добре пам'ятати.

4. Необхідний повний ВІДМОВА ВІД ЛІКІВ на весь період очікування малюка і годування його грудьми. Слабкий і ніжний паросток життя - зародок - особливо чутливий до лікарських впливів. "Просте" снодійне - талідомід - призвело до трагедії в Європі: кілька тисяч дітей народилися і живуть без пальців, без рук або з знівеченими руками і ногами і навіть без рук і ніг, а їхні батьки вже чверть століття стратять себе за легковажність (див. журнал "Англія", No. 4, 1988, с. 64-70). Куіноформ (від шлунково-кишкових хвороб) в Японії викликав "епідемію" смона (параліч ніг, втрата зору). Постраждало більше 20 тисяч чоловік.

Протипоказані діуретики (сечогінні засоби); антибіотики не тільки гублять мікрофлору в організмі, а й часто, як і переливання крові, надають імунодепресивну дію на організм жінки і ведуть до передчасних пологів (росте число матерів, які лягають "на збереження" недоношених дітей). Навіть самі лікарі застерігають: треба бути обережним з прийомом пеніциліну, тетрацикліну, ПАСК, аспірину, амідопірину, хініну, сульфаніламідів і з опроміненням рентгенівськими променями. А побічної дії ліків скількох ми ще не знаємо, про скількох не підозрюємо?

ОТЖЕ, ДЛЯ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЗДОРОВОГО ЗАЧАТТЯ І НОРМАЛЬНОГО РОЗВИТКУ ПЛОДА НЕОБХІДНО ВИКОНУВАТИ ТРИ ТАБУ, ТОБТО ПОВНИХ ЗАБОРОНИ: НА АЛКОГОЛЬ, ТЮТЮН І ЛІКИ.

гармонійна вагітність 5. Механічні вібрації, пов'язані з роботою на верстатах, машинах, тракторах і т. д., руйнівно діють на дітородні органи жінок і на перебіг вагітності. Зате безумовно КОРИСНІ ПРИРОДНИЧІ РУХУ і напруги, що доставляють задоволення жінці: плавання, катання на ковзанах, легкий біг, граціозні танці, посильна фізична робота на свіжому повітрі.

6. Нервові перевантаження, стреси особливо небезпечні в початковий період вагітності - перші 2-3 місяці, коли у плода відбувається закладка всіх органів. Несприятливий стан матері може привести до психічних і навіть фізичним каліцтва. майбутньої дитини. "Заяча губа" і "вовча паща", виявляється, не вроджене каліцтво, а наслідок стресів (доведено в дослідах над тваринами в лабораторії професора І. А. Аршавського). Мудро роблять японці, надаючи декретну відпустку на початку вагітності, а не в кінці, як у нас і в інших європейських країнах.

СПОКІЙНО радісний стан ЖІНКИ, яка чекає дитину, необхідно в усі час вагітності, так як через неї до дитини надходить ззовні маса інформації, яка має на нього або позитивне, або негативний вплив.

здорова беременностьЕсть спостереження, що свідчать про те, що якщо жінка, яка очікує малюка, переживає приємні хвилини від прояву своїх талантів, то це насолода передається дитині і благотворно позначається на розвитку її здібностей. Справа в тому, що вже до народження у немовляти починають функціонувати нервова система, слуховий і вестибулярний апарати, дотик і інші системи та органи. Він чує стукіт серця матері, її голос, приглушені зовнішні звуки, музику.

Одна мама розповідала, як її малюк "брикався" в такт веселої мелодії. А один майбутній батько перед народженням дитини розмовляв з ним, поклавши долоні на живіт матері. І був винагороджений: народившись, немовля заусміхався, почувши знайоме: "Малюк, я твій тато!"

Мали рацію древні греки, які радили майбутній мамі дивитися на красиві статуї і картини, слухати приємну гармонійну музику, легко і красиво ходити. Ми б додали: мамі треба піднятися на вершини своїх можливостей, блиснути всіма своїми талантами, показати, яке це насолода - швидкий біг, легкий танець, добра пісня. Адже малюк разом з мамою переживає і відчуває, що приємно, що красиво, що добре, і заради нього мамі треба стати прекрасним, а тато - перший, хто повинен надихнути її і допомогти їй у цьому.

харчування беременной7. Рада "їсти за двох" нерідко веде до переїдання і шкодить і матері, нагороджуючи її зайвою вагою, і дитині - він мало ворушиться і погано розвивається при цьому. Природа подарувала майбутньому чоловічкові дивовижний "механізм". Якщо мама не обідала і до вечері у неї в крові буде мало поживних речовин, то малюк починає ЧАСТО Шевельов, "брикатися". При цьому у нього відразу і різко частішає пульс, і він більше перекачує крові - здобуває собі "шматок хліба".

Таке ж почастішання ворушінь плода (частота їх може зрости в 10-20 разів) можна спостерігати при всякого роду фізичних навантаженнях, в бігу, при підйомі по сходах. У Японії помітили, що самі ідеальні, фізіологічно зрілі діти народжуються у нирців - шукачка перлів, які не залишають роботи до самих пологів. Такий мамі доводиться затримувати подих надовго, і кров її збіднюється киснем, але малюк часто брикається, "добуваючи кисень" і таким чином займається гімнастикою ще до народження.

8. За старих часів була приказка: "Скільки дітей народила, стільки зубів втратила". Щоб попередити псування зубів, треба їсти продукти, багаті кальцієм. Взагалі не треба дивуватися зміни її смаків. Нерідко організм жінки дає знати про брак деяких речовин для створення нового організму. Якщо жінці в якісь дні (частіше на початку вагітності) зовсім не хочеться їсти, то нехай "постить", тоді і поташнивание буває рідше. Нам відомі мами, які не їли по понеділках (по Бреггу), малюки їх активно ворушилися і народилися хорошими, міцними.

9. Статеве життя небажана у весь час вагітності, особливо в перші три та останні два місяці перед пологами. Токсикози вагітних нерідко є наслідком неупорядкованого необережного поводження подружжя, за яке доводиться іноді розплачуватися викиднем або інфікуванням плода і матері. Утримання після зачаття, необхідний традицією деяких народів і релігій, знаходить рішучу підтримку у сучасних вчених-фізіологів (див. інтерв'ю І. А. Аршавського).

10. Фізична слабкість, непідготовленість жінки ускладнює перебіг вагітності та пологів. Мамі треба бути сильною. Спартанці вважали, що тільки сильна мати народить сильного воїна. За сьогоднішніми мірками, якщо жінка в бігу розвиває швидкість більше чотирьох своїх ростов в секунду, якщо з вису піднімає ноги до турніка 5-10 разів підряд і може підтягнутися до підборіддя, то це обіцяє більш легкі, швидкі і безболісні пологи.
Майбутній мамі треба не тільки "гуляти на свіжому повітрі", але і бігати, плавати, займатися спеціальною гімнастикою. Йоги радять робити мінімум три "асани" для підготовки до пологів. Вони прості, не вимагають особливої ​​підготовки, але досить ефективні, особливо якщо займатися кожен день, а почати заняття завчасно.

Ось ці "асани" (вправи робити на килимку):

А. Встати на коліна, п'яти розсунути на ширину плечей. Сісти на підлогу між п'ят. У кого відразу не вийде, то, спираючись руками в підлогу і похитуючись, сідайте нижче і нижче, поки не сядете на підлогу. Тривалість 3-5 хвилин.

асани для беременнихБ. Сісти на килимок, скласти стопи до торкання слід у слід. Руками обхопити пальці обох ніг і м'якими натисками притягувати п'яти до промежини. Коліна при цьому опускати м'якими поштовхами все нижче і нижче, намагаючись ними, одночасно двома, торкнутися підлоги. Вправа готує промежину до пологів. Тривалість його - 2-3 хвилини.

В. Лягти на спину, підняти ноги і таз вгору, руками, зігнутими в ліктях, упертися в таз. Вправа нагадує гімнастичну "берізку", воно дуже популярне у індійських жінок, так як запобігає утворенню застійних зон в органах і тканинах. Виконувати з початку вагітності щодня по 2-3 хвилини, можна в кілька прийомів - вранці і ввечері.

11. Термін пологів зазвичай указується в обмінній карті з точністю до одного дня. Лікарі чомусь вважають жінку подібною часовим механізмом і всім наказують народжувати через 280 днів. Дітей, що народилися раніше цього терміну, називають недоношеними, а пізніше - переношеними.

А важливий не термін, а фізіологічна зрілість за шкалою Апгар-Аршавського, тобто готовність до переходу в нові умови життя. Відомі випадки народження зрілої дитини і через 251 день і через 312. У різних жінок ця швидкість дозрівання плоду різна і нормальні терміни народження дитини разниє.

Щоб не нервувати даремно жінок, в обмінній карті треба писати термін - через 9 місяців і 30 дн., А допологовий і післяпологовий відпустку жінці давати загальний - незалежно від фактичного терміну народження дитини. Тоді знімуться багато непорозумінь в оформленні декретної відпустки, так як відпаде охота лікарів і жінок "перехитрити" один одного при визначенні терміну пологів. Тоді жінка не буде лякатися, що пологи можуть бути на цілий місяць (найбільш ймовірно на 12 тижні) раніше чи пізніше. Вони будуть знати, що не треба поспішати і ніякі стимулятори не потрібні.

вагітність і родиПрірода точно визначає, коли дитині треба народитися і не затримує його, а жінці просто треба приготуватися до цього заздалегідь і абсолютно спокійно чекати перших сигналів. Їх називають "провісниками" або "послами". Ці нерегулярні скорочення матки (вони можуть бути навіть за два тижні до пологів) - свого роду тренування матки до майбутніх пологів. Вони зазвичай припиняються через деякий час. Коли ж сутички починають повторюватися регулярно (у кого через 30, у кого через 20 або 15 хвилин), тоді можна сказати: настають пологи.

12. Страх перед родовими болями пригнічує жінку, позбавляє її повноцінної радості материнства. Чи обов'язкові родові болі?

За розповідями літніх жінок і багатьох лікарів - так. Однак суцільний опитування селянок і жінок, зайнятих важкою фізичною роботою (в Чехословаччині) показав, що у 14% жінок пологи проходили взагалі безболісно, ​​більшість вважала: "цілком терпима біль" і лише деякі називали її "сильною".

Коли європейські доктора поїхали до індіанців Північної Америки, то дізналися, що там жінки чекають на народження дитини з радістю, і зазвичай пологи йдуть легко і без болю. Якщо врахувати, що у тварин народження дитинчат теж, як правило, не заподіює матерям страждань, то висновок напрошується сам собою: європейським жінкам розмовами про болі просто вселяють, що пологи болючі.

Це почала робити ще Біблія, де в першій книзі Мойсея написано: "У хворобах будеши родити чада". В результаті у жінок заздалегідь накопичується тривога і страх, що ведуть до судомних скорочень м'язів, невміння розслабитися і відпочивати між переймами, правильно дихати, що і посилює болі під час пологів.

Лікарі-акушери спостерігали це давно і шукали шляхи полегшення процесу пологів. У 1957 році паризький акушер доктор Ламаз, об'єднавши метод англійця Ріда (1933 р.) і російського Вельвовскім (1949 р.), створив щось перевершує всі раніше застосовувалися способи. Спосіб поширився вже в 44 інших країнах. У нас він називається "психопрофілактичної підготовкою вагітних до пологів", але ... занадто часто виконується абияк, не користується довірою у жінок, і тому ефективність його набагато нижча його можливостей.

На Заході акушери наблизилися до розуміння того, що народження дитини - не тільки медична проблема, а дуже важлива частина сексуальної і емоційного життя подружжя.

У клініці доктора Лебойе (Париж) самі пологи стали проводитися в повному спокої і тиші, при напівтемряві і в атмосфері повної зосередженості на матері і дитині (див.: Фредерік Лебойе, "Народження без насильства").

Ще далі пішов Мішель Оден з Піцевьерса (поблизу Парижа), який назвав свою книгу "Відродження пологів" (Пантеон Букс, Нью-Йорк, 1984). Він один з перших усвідомив справжню роль медицини у природному акті пологів і відсунув втручання фахівців до тих кордонів, де воно може принести мінімум шкоди і зрушити батьків і матерів до прийняття нової віри: народження дитини - велика радість і торжество життя!

Це має бути ПОДІЄЮ не тільки для батьків, тому суспільству необхідно виробити ритуал ВХОДУ В ЖИТТЯ - кращий, ніж хрещення в церкві чи реєстрація в загсі.

За матеріалами книги Б.П. і Л.А. Нікітіних «Мы, наши дети и внуки»


www.zhenskayakrasota.ru


Категория: Для мамы | Просмотров: 1106 | Добавил: bebezp | Рейтинг: 0.0/0 |
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Четверг
16.05.2024
21:05
Календарь новостей
«  Октябрь 2011  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Разделы новостей
Красота женщины [7]
Мода [4]
Здоровье [12]
Диета [5]
Женщина и мужчина [8]
Для мамы [4]
Мой малыш [2]
Звезды и знаменитости [6]
Интересное в мире [2]
Путешествия [6]
Растения [6]
Приятного аппетита [9]
Музыка [1]
Видео [5]
Рисунки и фотообои [2]
Софт [1]
Игры [1]
Книги [1]
Разное [17]
Полезные советы [4]
Форма входа
Приветствую Вас Гость!
Логин:
Пароль:
Рекомендуем

Рекомендуем



Copyright MyCorp © 2024