Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
 

» 2011 » Октябрь » 25 » Догляд за кімнатними рослинами
Догляд за кімнатними рослинами
19:19

Поливом і обприскуванням рослин. Однією з важливих робіт з догляду за рослинами є полив. Найбільше невдач буває від неправильного і невмілого поливу. Частота і велика кількість його залежать від пори року, температури, стану рослини і від фази його розвитку, а також від якості землі, величини посуду та розміщення в кімнаті.
Навесні і влітку рослини поливають щодня: навесні менше, влітку більше, восени - приблизно через день, а в зимовий період - ще рідше. Хворі рослини треба поливати дуже обережно, тому що причиною захворювання може бути не тільки недолік, але і надлишок вологи в горщиках. Найбільш рясно поливають рослини в період зростання. Коли ж їх ріст припиняється, то поливи поступово зменшують, стежачи за тим, щоб земля в горщиках була лише трохи вологим. Треба мати на увазі, що глинистий грунт містить вологи більше і повільніше висихає, ніж піщана, і чим менше горщики, тим частіше необхідно поливати рослини, так як у малих горщиках земля швидше висихає.
Потреба рослин в поливі визначають кількома способами. Першою ознакою нестачі вологи в грунті, якщо рослина цілком здорове, є підв'ялювання листя. Волога земля завжди темніше, ніж суха, але ця ознака малодостовірні, оскільки землю ми бачимо тільки зовні. Ознакою сухої грунту є також зменшення ваги вазона. Але визначення таким способом потреби рослини в поливі досягається великим досвідом. Цей спосіб більш придатний для малих горщиків. Необхідність в поливі великих рослин визначається по звуку при постукуванні про горщик або діжку: якщо звук глухий, земля волога, дзвінкий - земля суха.
Правильним поливом вважається такий, коли водою зволожується вся земля в горщику, а зайва витікає в блюдце. Через 1 - 2 години частина її всмоктується землею, а воду, що залишилася можна вилити. Для пальм, драцен, фікусів і цитрусових культур влітку воду в блюдце можна залишати до повного всмоктування, для папоротей, циперус, болотних і водяних рослин вода повинна знаходитися в блюдце постійно. Необхідно тільки стежити, щоб вона не загнила.
Поливати потрібно по краю горщика, щоб не змочувати стебла і листя рослини і не розмивати землі.
Кращою водою для поливів є дощова і снігова. Квітникарі вже давно помітили благотворний вплив снігової води на горшкові рослини. Експериментально встановлено, що вона прискорює ріст і розвиток рослин. Зважаючи на це застосування снігової води для поливів кімнатних рослин стає агротехнічним прийомом. Крім того, снігова вода не засоляет землю. Особливо помітний вплив такої води на цикламени: вони рясніше цвітуть, забарвлення квітів яскравіше, цвітіння більш тривале.
Снігова вода позитивно впливає на розвиток хризантем, первоцвітів, бегоній, папороті, пеларгонії та інших кімнатних рослин.
Кімнатні рослини можна поливати водою зі ставків і річок. Вода з водопроводу перед поливом повинна відстоятися.
Вирішальне значення для кращого росту кімнатних квітів має температура води. Бажано, щоб вона до поливу простояла не менше 12 годин в тому приміщенні, де ростуть квіти. Краще поливати рослини водою, температура якої на 5 - 7 ° вище, ніж температура повітря в кімнаті. Не можна поливати теплою водою рослини, що знаходяться в прохолодних кімнатах у стані спокою. При поливі холодною водою у рослин загнивають стебла і коріння, можуть опасть листя і бутони, що приводить їх до загибелі.
Найкращий час для поливу рослин встановлюється в залежності від пори року: влітку поливають ввечері, тому що вночі вода менше випаровується, восени і взимку поливають вранці. Щоб не викликати опіків, не рекомендується поливати і обприскувати рослини, освітлені прямими сонячними променями Влітку, в жаркий і посушливий період, можна поливати рослини двічі - вранці і ввечері, а вдень краще обприскувати саму рослину.
Не можна допускати, щоб земля у вазонах пересихала. Легка і пухкий грунт після висихання має важливу особливість - не затримувати воду. Тому вода, не змочивши грунту, збігає в блюдце. Коли земля в горщику пересихає, біля стінок або посередині кома утворюються щілини, через які збігає вода, також не зволожуючи кома землі з корінням. У таких випадках необхідно поставити горщик з рослиною в посуд з водою на кілька годин до тих пір, поки земля не перестане вбирати воду.
Так як земля, не пронизана коренями, висихає повільно, все знову пересаджені рослини поливають мало. До цвітіння поливають менше, під час цвітіння - більше. У прохолодному приміщенні квітучі рослини теж менше поливають. Завжди необхідно пам'ятати, що зайва вологість грунту в посуді для кімнатних квітів більш шкідлива, ніж сухість. Від надлишку вологи можуть загнити коріння, в результаті рослина може загинути.
Крім поливу, рослини необхідно обприскувати водою для підвищення вологості навколишнього повітря і видалення пилу з листя. Воду для цієї мети беруть чисту і теплу. Рослини з листям, густо вкритими волосками (сінінгія, колеус, пеларгонія), обприскувати не треба, тому що від цього на листках утворюються плями і вони можуть загнити.
Якщо необхідно поїхати на вихідні дні, то квітів можна допомогти так: наповнити піском таз, поставити в нього вазон з рослиною, пісок і поверхня землі в горщику закрити мохом (краще торф'яним мохом - сфагнумом, він найбільш влагоемок, можна взяти і лісовий мох), перед від'їздом рослину слід полити, зволожити пісок і мох, рослина зняти з сонячного вікна, поставити в півтінь. Такі рослини можуть обійтися без поливу два-три дні.

Добриво рослинами.
Обсяг грунту в горщиках або діжках, в яких вирощують кімнатні рослини, у багато разів менше, ніж може займати коренева система того ж рослини в природних умовах. Тому для кращого розвитку рослини в міру зростання пересаджують у великі горщики, куди додають земляну суміш.
Всі рослини, що вирощуються в приміщеннях, краще пересаджувати навесні. Для поліпшення їх декоративних якостей необхідно широко застосовувати добрива.
У кімнатному квітникарстві застосовуються і органічні, і мінеральні добрива. До органічних добрив відносяться перегній, торф, компост, рогові стружки, кісткова мука, що входять до складу сумішей, якими наповнюються горщики при посадці і пересадці рослин.
З мінеральних добрив використовують азотні - аміачна селітра, сечовина і сірчанокислий амоній, фосфорні - суперфосфат і калійні - хлористий калій і калійна сіль. Аміачна селітра і сечовина містять до 35-40% азоту в легкозасвоюваній формі. Їм властива швидкість впливу на ріст рослини. Вносять їх відразу ж після закінчення періоду спокою у рослин або на першій фазі їх розвитку. Вони швидко вимиваються з грунту, тому їх вносять невеликими дозами через 10-15 днів.
Сірчанокислий амоній містить близько 20% азоту в трудноусвояемих формі. Чинний на рослину повільно. Для підвищення його засвоюваності необхідна присутність вапна.
Азотні добрива посилюють головним чином ріст листя і стебел, але занадто буйно розвивається маса затримує початок цвітіння і погіршує якість квітів. Тому їх вносять в невеликій кількості.
Суперфосфат непогано розчиняється і засвоюється рослинами. Вносять його перед закладкою бутонів і цвітінням. Для рослин горщиків придатний також гранульований суперфосфат.
Хлористий калій містить до 60% калію. Це легкорозчинні і легкозасвоюване рослинами добриво.
Зола - в основному калійне і частково фосфорне добриво. Зола соломи містить близько 15% калію і 2-3% фосфорної кислоти. Корисний для рослин складу деревної золи.
Удобрювати кімнатні рослини необхідно залежно від їх біологічних особливостей і фаз розвитку. Підживлення слід давати не часто - через 10-15 днів. Наукою і практикою встановлено, що для кращого утворення квіток рослини необхідно поливати розчином суперфосфату (1 г на 1 л води), для кращого росту квіткових рослин і освіти пишних листя листяні рослини поливають розчином азотних і калійних добрив (0,5 г сечовини або аміачної селітри або 1 г сірчанокислого амонію і 0,5 г калійної солі на 1 л води). На одну підгодівлю необхідно в середньому 200 г розчину (стакан) на одну рослину.
Ступінь дії добрив залежить від складу грунту. Оптимальні умови створюються в хорошій структурної земляної суміші, так як в ній найкращим чином поєднуються поживні речовини, волога і повітря, необхідні для життєдіяльності коренів.
Удобрювати можна добре вкорінені, цілком здорові рослини, що знаходяться в стані зростання. Під квіткові рослини необхідно вносити повне мінеральне добриво за два рази - в період росту і бутонізації.
При внесенні мінеральних добрив рослини пересаджують значно рідше. Чим менше посуд, тим швидше вони зацвітають.
Найбільш сприятливий вплив на розвиток кімнатних декоративних рослин надає слабкий розчин повного мінерального добрива. Для приготування його змішують 4 г сечовини або аміачної селітри, 1 г суперфосфату і 0,5 г калійної солі і розчиняють в 3 л води. Таким розчином поливають кімнатні рослини замість води, починаючи з березня по листопад.
Влітку, коли рослини знаходяться на веранді, балконі або винесені в палісадник, з успіхом можна застосовувати досить поживна і повне добриво - курячий послід і коров'ячий гній. Для цього беруть 5 г сухого посліду, розмішують його в 1 л води. Цей розчин залишають бродити протягом десяти днів, потім його наполовину розбавляють водою і поливають. Для приготування рідоти з сухого коров'ячого гною на 1 л води беруть 30-40 г гною. Можна приготувати калійне і частково фосфорне добриво з настою золи (25 г золи наполягають в 1 л води протягом п'яти днів). Хорошим азотним добривом є вода, в якій вимито яловиче м'ясо. Такою водою можна поливати рослини тільки влітку.

Правила добрива кімнатних рослин:


удобрювати краще часто, але слабким розчином;
не можна удобрювати хворі, нещодавно пересаджені і ще неукоренівшіеся рослини і в стані спокою,
добрива ефективні при хорошому освітленні і нормальній температурі;
перед підгодівлею грунт повинен бути вологим;
треба стежити, щоб розчини добрив не потрапляли на рослини;
добриво краще вносити ввечері і в хмарні дні.
Готові суміші мінеральних добрив для квіткових рослин є у продажу у всіх містах в спеціальних магазинах. На упаковці кожної суміші вказані її склад і спосіб застосування. Для кращого росту і рясного цвітіння рослин вельми корисно поливати 2-3 рази на рік слабким (трохи рожевим) розчином марганцевокислого калію.

ФОРМУВАННЯ рослин у приміщенні. Основними прийомами формування рослин в приміщеннях в наймолодшому віці є обрізка та прищипування. Прищипуючи верхівки, скорочуючи стебло і гілки, можна додати рослині бажану форму: кущову, штамбову, кулясту, пірамідальну та інші. Щоб отримати кустообразную форму, прищипують верхівку, після чого проростають нижні вічка і утворюються бічні гілки. Для вирощування штамбових примірників бічні пагони сильно вкорочують або зовсім видаляють.
Обрізку застосовують також для забезпечення рясного цвітіння і регулювання росту рослин. Ті рослини, у яких квітки утворюються на однорічних пагонах (абутилон, троянди, фуксія, пеларгонія), потрібно обрізати один раз весною, до початку ста Обрізають гілки приблизно на третину їхньої довжини; при цьому видаляють всі сухі, пошкоджені, слабкі, а також переплітаються між собою. Зрізати треба над оком, зверненим назовні. Рослини, у яких квіткові пагони утворюються з верхніх нирок (гортензія), обрізати не можна. У них видаляють тільки хворі і зайві гілки. Обрізка омолоджує рослини.
Для додання кущах певної форми застосовують стрижку рослин (мирти, лаври, хвойні, самшит). Для продовження цвітіння необхідно вирізати відцвілі гілки і квітки.
Для обрізки застосовують гострий ніж. Більш товсті гілки зрізують садовим секатором. Всі нерівні зрізи повинні бути гладко зачищені гострим ножем. Порізи замазують садовим варом або посипають порошком деревного вугілля.

Підв'язування рослині.
Рослини, що мають травя ¬ ність стебла і утворюють великі квіти або суцвіття (гортензія, фуксія, пеларгонія), необхідно підв'язувати. При цьому у гортензії до паличок підв'язують кожне стебло окремо, особливо стебла, на яких утворюються шапки квіток.
Дуже уважно слід підв'язувати в'юнкі рослини. Щоб рослина добре і високо росло, необхідно стежити за зростанням верхівки та підв'язувати так, щоб вона завжди була спрямована догори. Навпаки, якщо бажано рясне цвітіння, то верхівку рослини залишають висіти.
Для вирівнювання штамбів рослини потрібно підв'язувати до кілочків в декількох місцях. Для кращої стійкості кілочки встромляють в грудка землі в горщиках до самого дна. Щоб вони були менш помітні, їх можна пофарбувати в зелений колір і поставити між листям.
Підв'язують широкими смужками м'якої Мочалов, щоб вони не врізалися в стебла і гілки. Не можна підв'язувати дуже туго. Щоб уникнути тертя між кілочком і стеблом, рослини підв'язують у формі вісімки. Кращими кілочками для підв'язування рослин є круглі.

ЗМІСТ рослині в чистоті. Це необхідна умова, що забезпечує хороший стан рослин. Якщо не обмивати листя, вони 'поступово забруднюються, в результаті чого порушується доступ до них кисню і вуглекислого газу, з'являються шкідники та хвороби їх. Такі рослини малодекоратівни. Рослини необхідно систематично (не менше одного разу на тиждень) обмивати теплою водою за допомогою м'якої губки або вати, попередньо стерши пил на листках сухою ватою. Особливо ретельно необхідно доглядати за рослинами, що мають багаторічні листя (пальма, фікус, олеандр, аспідістра). Листя з нерівною поверхнею (наприклад, у пальм) обмивають щіточками (зубна щітка).

Нові горщики перед пересадкою рослин миють гарячою водою, ошпарюють окропом, вимочують у воді, в якій розчинено трохи суперфосфату, щоб стінки їх просочилися розчином. Це необхідно для нейтралізації вапна в стінках горщика і для створення пористості.
Внутрішні стінки нових діжок, крім ошпарювання киплять ¬ ком, обпалюють. Для цього запалюють стружки всередині діжок. Старі діжки й горщики обмивають гарячою водою. Для знищення шкідників і хвороб вимиті горщики опускають в двовідсотковий розчин мідного купоросу (200 г на відро води).
При пересадці рослин велике значення має хороший дренаж у горщику. При відсутності дренажу усі пори в комі землі заповнюються поливної водою, яка витісняє з грунту все повітря в результаті чого рослина гине.
Щоб цього не сталося, на отвір у дні горщика кладуть черепок опуклою стороною догори і насипають шар дрібних черепків або щебеню з домішкою шматочків деревного вугілля, кото ¬ риє прикривають шаром грубозернистого піску. У малі горщики цілком достатньо покласти 1 - 2 невеликих черепка; у великих горщиках дренаж складається з 2-3-сантиметрового шару черепків, шматків вугілля та піску. На приготований в горщику дренаж насипають шар живильної землі, ущільнюють її і поверх цього шару насипають невеликий горбок землі.
Вийнятий з горщика ком обережно розпушують паличкою, щоб видалити трохи старої землі між корінням. Потім гострим ножем обрізають кінчики коренів навколо кома і всі порізи посипають порошком з товченого деревного вугілля.
У рослин, що мають тільки товсті корені і не утворюють мочок, як, наприклад, у пальм, цибулинних рослин, орхідей, а також у рослин, що утворюють слабку кореневу систему, вирізають лише пошкоджені і загнили коріння.
При пересадці рослин необхідно, щоб коренева шийка була на 1 - 2 см нижче верхнього краю горщика. Проміжки між грудкою і стінкою горщика рівномірно заповнюють живильною землею, кілочком проштовхуючи її вниз. При цьому лівою рукою рослина притримують на середині горщика.
Після пересадки рослину відразу поливають. У період вкорінений ¬ ня (5-6 днів) рослини щодня обприскують. Для зменшення випаровуючий поверхні кущові рослини відразу після пересадки трохи обрізають, що сприяє одночасно і формуванню пересадженого рослини.
Особливо ретельно слід пересаджувати в новий посуд рослини з хворими корінням. Від коренів відмивають всю землю і загнили частини їх обрізають до живих тканин. Зрізи посипають порошком деревного вугілля, рослина садять в легку землю для кращого відростання нових корінців і ставлять у тепле місце. Після пересадки рослини поміщають в менш освітлені місця або притіняють.

ПОСУД ДЛЯ Кімнатні рослини та ІНВЕНТАР. З квіткової посуду найбільш потрібні горщики і піддонника, а для великих рослин - діжки та ящики. Інвентар складається з лійки, пульверизатора, ножа для окуліруванням і щеплення, гумової губки і кисті для обмивання рослин (можна використовувати зубну щітку), ящиків для посіву та пікіровки, сита для просіювання землі, скляних ковпаків для накриття посівів і вкорінюються живців і різних мисок.
Діжки найчастіше виготовляються з дубових клепок.
Категория: Растения | Просмотров: 2221 | Добавил: bebezp | Рейтинг: 0.0/0 |
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Четверг
16.05.2024
16:43
Календарь новостей
«  Октябрь 2011  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Разделы новостей
Красота женщины [7]
Мода [4]
Здоровье [12]
Диета [5]
Женщина и мужчина [8]
Для мамы [4]
Мой малыш [2]
Звезды и знаменитости [6]
Интересное в мире [2]
Путешествия [6]
Растения [6]
Приятного аппетита [9]
Музыка [1]
Видео [5]
Рисунки и фотообои [2]
Софт [1]
Игры [1]
Книги [1]
Разное [17]
Полезные советы [4]
Форма входа
Приветствую Вас Гость!
Логин:
Пароль:
Рекомендуем

Рекомендуем



Copyright MyCorp © 2024